Šternberk

Vložte svůj text...

Podvečery s hudbou - Kouzlo harfy a magická síla čísel

Katarína Ševčíková - harfa

Čtvrtek 27. 10. 2022
18.00 hodin
Kulturní dům Šternberk
Jednotné vstupné 120 Kč, předprodej přes smsticket nebo V Expozici času ve Šternberku

Harfový koncert spojený s povídáním o numerologii a magické síle čísel s harfistkou Katarínou Ševčíkovou, a také o tom , jak samotnou hudebnici studie moudrých věd, jako je numerologie a čísla, doprovázejí na její cestě a jsou obrovským přínosem k pochopení sebe.

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Věnuje se také i produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu).

Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.

Od roku 2020 se začala také věnovat pedagogické činnosti, předáváním svých znalostí a zkušeností dalším generacím vyučováním hry na harfu v Německém Bavorsku.


Podvečery s hudbou - Božská proporce

Koncert s vyprávěním o historii houslí, zlatém řezu a posvátné geometrii
Václav Návrat - barokní housle, průvodní slovo


Houslista Václav Návrat o N. Paganinim:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/222562235000020/cast/918904/

Čtvrtek 24. 11. 2022
18.00 hodin
Kulturní dům Šternberk

Jednotné vstupné 120 Kč, předprodej přes smsticket nebo v Expozici času ve Šternberku


Podvečery s hudbou - Duo Mareli

Eliška a Martin se potkali na Konzervatoři v Plzni a od roku 2016 tvoří nejen kytarové duo, ale také partnerský pár. Odehráli několik koncertů po celé České republice a nyní působí pod vedením Anny Hronové na Akademii múzických umění v Praze. Zúčastnili se nejen sólově, ale také jako duo několika mistrovských kurzů (např. Thomas Offermann, Pavel Steidl). Hraní je pro ně radost, která se skrze tóny dostane ke každému z posluchačů.

Eliška Dedková studuje na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Anny Hronové a Petra Saidla. Věnuje se také pedagogické činnosti a v současnosti působí na Základní umělecké škole Ilji Hurníka v Praze a na Konzervatoři v Teplicích. Zúčastnila se několika mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů. Mezi nejvýznamnější patří 1. místo na mezinárodní soutěži Bremen Guitar Art v Německu, 2. místo v italské Gorizii na mezinárodní soutěži Enrico Marcatali nebo 1. místo na mezinárodní kytarové soutěži Ivana Ballu na Slovensku.

Martin Cába v současné době studuje doktorské studium na Akademii múzických uměni v Praze. Působí jako pedagog hry na kytaru na Konzervatoři Jana Deyla a na Mezinárodní Konzervatoři v Praze. Dále vyučuje na Základní umělecké škole Jižní město v Praze. Zúčastnil se několika soutěží, mezi které patří například 4. místo na mezinárodní soutěži v Budapešti v Maďarsku, 2. místo na mezinárodní soutěži Guitartalent v Brně nebo 1. místo a Grand Prix na mezinárodní soutěži v Bratislavě na Slovensku.

Čtvrtek 1. 12. 2022
18.00 hodin
Kulturní dům Šternberk

Jednotné vstupné 120 Kč, předprodej přes smsticket nebo V Expozici času ve Šternberku