Z koncertů v Pňovicích

Vložte svůj text...

V sobotu 22. 2. 2020 praskal sálek ve staré škole ve švech. Nečekaný zájem návštěvníků přilákal koncert "Vůně sena a benzínu" světového kytarového virtuosa Štěpána Raka a jeho syna Jana-Matěje Raka. Krásné skladby a zajímavé vyprávění ocenili posluchači potleskem vestoje.

1 klavír + 4 ruce = netradiční koncert, který pro nás v neděli 2. 2. 2020 připravili manželé Kristina a Martin Kasíkovi. Antonín Dvořák Slovanské tance, Gabriel Fauré a jeho Suita Dolly a na závěr Španělská rapsodie Maurice Ravela v jejich mistrovském podání byly pro posluchače nádherným netradičním zážitkem, který odměnili bouřlivým potleskem.

Novoroční koncert, vlastně úplně první samostatný recitál talentovaného třináctiletého klavíristy Jana Schulmeistera, se uskutečnil v sobotu 4. ledna 2020. Zaplněný sálek si vyslechl bravurně provedené skladby D. Scarlattiho, F. Liszta a C. Franka. Klavírní koncert A dur W. A. Mozarta si Honzík zahrál se svojí maminkou Martinou Schulmeisterovou, členkou Petrof Piano tria. Celý koncert se nesl v příjemné atmosféře a posluchači si ho náramně pochvalovali.


Vocallica opět nezklamala. Svým vystoupením 28. prosince 2019 v kostele sv. Václava v Pňovicích zpříjemnila početnému publiku vánoční čas.


Na adventní koncert 15. prosince 2019 k nám dorazilo Petrof Piano Trio v poněkud pozměněném složení. Místo M. Schulmeistrové, která byla v té době se svým synem na Mezinárodní klavírní soutěži C. Franka V Bruselu, a kterou Honzík jako první český klavírista vyhrál, za klavír usedla Eva Zonová, mimo jiné i Honzíkova učitelka. Tradiční složení Petrof Piano Tria (Jan Schulmeister - housle, Kamil Žvak - violoncello) v některých skladbách ještě doplnil violista Pavel Nikl. Dcera klavíristky, sopranistka Kateřina Zonová, zpestřila koncert několika skladbami a v závěru i vánočními koledami. Celý koncert zahájil svým vystoupením malý nadějný houslista Ondřej Žvak. Krásný koncert byl příjemným zklidněním v předvánočním shonu.

O necelý týden později, 1. listopadu 2019, se uskutečnil velmi vydařený koncert Kalliopé tria Prague. Vynikající umělci Markéta Vokáčová - housle, Miroslav Sekera - klavír a Jan Zemen - violoncello přednesli skladby W. A. Mozarta, J. Suka, A. Dvořáka a Á. Piazzolly a připravili posluchačům krásný hudební zážitek.

Zajímavé spojení houslí a kytary přilákalo v sobotu 26. října 2019 do sálku ve staré škole hodně posluchačů. V podání Leoše Čepického - housle a Petra Saidla - kytara zazněly skladby A. Vivaldiho, G. F. Händla a dalších skladatelů. Mezi spokojenými návštěvníky byla i kytaristka Petra Schwarz Galasová a její žáci ZUŠ Uničov.

Součástí Svatováclavských hodů 2019 byl již tradičně i koncert v místním kostele. Vystoupila Štěpánovská schola s pásmem písní. V druhé části koncertu se k ní přidaly děti a převedly živé obrazy ze života sv. Václava za doprovodu písní. "Hodový koncert k poctě sv. Václava" se setkal s velkým ohlasem.

Více obrázků od p. Jaroslava Petráše z úspěšného koncertu je na adrese https://www.pnovice.cz/foto-obce/hodovy-koncert-k-pocte-sv-vaclava