Fotogalerie

Zde je prostor pro prezentaci jednotlivých KPH z jejich koncertů. Ideální je zaslat 4 fotografie, text (popis) ke koncertu a jméno autora fotografií. 


Z koncertů v Dubicku:

Toto je to repríza novoročního koncertu v Zábřeze, doplněná o průvodní slovo Ladislava Kolčavy a recitaci paní Julie Suché. Pro nás nejenom radost pořádat, ale zároveň hrát, hrají se mnou i děti Alžběta, Kryštof, Kristýna na housle, Dominik a Šimon na violu a František na violoncello, recituje maminka.....pro představu https://youtu.be/ILSB6HpLpZQ   , kousek z koncertu v Zábřeze.

Již několik let přijíždějí profesoři se svými žáky, aby dopoledne koncertovali na několika základních školách a mateřských školkách, odpoledne pak hrají na koncertě v Dubicku pro veřejnost.

A ještě několik fotek z koncertu 30.9. v Dubicku:Z koncertů v Postřelmově:


Postřelmov byl zasažen krásou. Aspoň tak se vyjadřovali diváci po koncertě MUSICA DOLCE VITA. Půvab umělkyň a spojení harfy a flétny a krásného zpěvu...

Koncert uvedl zajímavě náš velký příznivec KPH pan Milan Uhl, který má tu přednost, že většinu umělců zná a může zpestřit jejich vystoupení zajímavým rozhovorem.

Hrachovinová Zdena, KPH Postřelmov


Z koncertů v Leštině:

V naší obci pořádáme koncerty v zasedací místnosti OÚ a od loňského podzimu i v rekonstruované, zateplené svatováclavské kapli. Děti a studenti dobrovolné vstupné neplatí, ale zatím si většina z nich v rodinách zřejmě cestu ke kvalitnímu umění ještě nenašla... 


Poslední koncert letošního cyklu se v leštinské svatováclavské kapli opravdu vydařil. Mladí umělci Kristina Vocetková a Matouš Pěruška předvedli výkon hodný mistrů Pražského jara. Krásná atmosféra, vynikající výkony provázené milým slovním doprovodem a líbivý program zanechaly v nadšených posluchačích bohatý kulturní zážitek.

Nezapomenutelný Tříkrálový koncert 6. 1. v Leštině - mistrovská MUSICA DOLCE VITA, nádherný zážitek, vhodný výběr skladeb, společný zpěv nejznámější tříkrálové koledy a na rozloučenou milé "Popelčino pohlazení"...

Páteční koncert kroměřížských umělců uzavírající oslavy 100. výročí ČSR a otevírající sváteční dny adventu i blížících se Vánoc navodil v zaplněné leštinské kapli krásnou slavnostní atmosféru.

Zdravím z Leštiny po krásném koncertu - horna + klavír, posílám foto. KrušováZ koncertů v Pňovicích:

Instrumentální soubor MUSICA A TRE nám v neděli 6. září 2020 zahájil již 28. koncertní sezónu.
Panova flétna - Liselotte Rokyta, klavír - Eliška Novotná a housle - Halina Františáková pospolu, to se hned tak neslyší. Koncert s názvem "Hudební procházka staletími" byl zajímavým hudebním zážitkem.

Nafotil p. Jaroslav Petráš.

V neděli 16. června 2019 jsme zakončili 26. koncertní sezónu koncertem z Listiny mladých umělců. Walter Hofbauer mistrovsky zahrál na několik druhů trubek za doprovodu významné korepetitorky Mgr. Alice Voborské. Foto: Jaroslav Petráš

V podvečer 2. května 2019 se rozezněl sálek nádhernými tóny ze skladeb J. Brahmse, B. Martinů a A. Arenského v podání vynikajícího Smetanova tria: Jitka Čechová - klavír, Radim Kresta - housle, Jan Páleníček - violoncello.

Po necelém roce jsme se 8. března 2019 mohli opět zaposlouchat do umění špičkového komorního souboru - Guarneri trio Prague. Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie - violoncello a Ivan Klánský - klavír si připravili program z děl J. Haydna, F. Schuberta, J. Brahmse, A. Dvořáka a B. Smetany. Pro posluchače to byl úžasný hudební zážitek.

V sobotu 23. února 2019 nadšené publikum velkými ovacemi vestoje děkovalo za vystoupení Dua Beautiful Strings: Monika Urbanová /housle/ a Hedvika Mousa Bacha /harfa/. Vynikající koncert nafotil p. Jaroslav Petráš.

Humoreska Antonína Dvořáka zazněla kromě jiného v sobotu 26. ledna 2019 na zajímavém koncertě se stejným názvem v netradičním provedení violy - Kristina Nouzovská Fialová a violoncella - Petr Nouzovský.
Z koncertů ve Velké Bystřici:


... a všední den se proměnil ve svátek.

Koncertní sezónu 2021 / 22 zahájili naši vynikající interpreti světového formátu: houslista Ivan Ženatý a klavírista Igor Ardašev. 

Po roční covidové pauze se v bystřické galeriizet uskutečnil první a zároveň i poslední koncert sezóny 2020/21. Klavírní virtuoz Lukáš Klánský svou mistrovskou hrou potěšil 2 desítky posluchačů a zároveň pokřtil nový klavír. Vysloužili jsme si jeho obdiv a uznání za tuto skvělou investici do rozvoje a podpory kultury v našem městě.

Závěrečný koncert letošní sezóny KPH ve Velké Bystřici se skvělým Markem Jerie za doprovodu Ivony Suma Solonkové:

28. 4. 2018: Opravdové dámy, herečka Taťjána Medvecká a hudebnice Eliška Novotná a Halina Františáková, připravily bystřickému publiku nezapomenutelné a netradiční velikonoční setkání s J. S. Bachem. Srdečně děkujeme.

23. 2. 2019: harfa Hedvika Mousa Bacha a housle Monika Urbanová = pohádkové odpoledne s hudbou od Vivaldiho Zimy po Piazzolliho Historii tanga. Bravo Duo Beautiful strings.


Z koncertů ve Štěpánově:


Poetická atmosféra pořadu Úklona klasikům oslovila zaplněný štěpánovský koncertní sál v neděli 3. října 2021. Pražské komorní duo houslisty Miloše Černého, virtuosky na kontrabas Evy Šašinkové doplněná o známého básníka, textaře a moderátora Františka Novotného přinesla posluchačům nevšední poznatky ze života slavných skladatelů, poezii a především krásnou hudbu, kterou přítomní posluchači ocenili potleskem ve stoje.

V pondělí 27. 9. 2021 jsme uvítali houslového virtuose Miroslava Ambroše. Spolu se svými Ambroš Ladies Qartett vytvořili v bývalém kostele sv. Barbory vynikající atmosféru. Klasika je klasika!!!!

V pátek 24. 9. 2021 se posluchačům představil smíšený pěvecký sbor Cantabile, který pod vedením Ester Pelcové a za přispění hostů, flétnistky Jany Kropáčkové a klavíristky Pavlíny Bonkové, sklidil zasloužený potlesk.

23. listopadu 1986 se poprvé hudební veřejnosti představilo dnes světově proslulé Guarneri Trio Prague (Ivan Klánský - klavír, Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie - violoncello). Jejich umění - dokonalý hudební zážitek - jsme si mohli již po několikáté vychutnat v neděli 10. března 2019. 

Nový rok jsme zahájili skvělým Tříkrálovým koncertem v podání souboru Musica dolce vita. Nadšené publikum si společně zazpívalo s umělkyněmi koledu My tři králové jdeme k vám a následně aplaudovalo ve stoje.

Sympatická dvojice mladých a nadějných umělkyň předvedla nadšenému publiku svoje umění opět v obvyklém koncertním sále. Hornistka Ludmila Kubíčková, která představuje jednu z velmi nadaných nadějí naší hudební scény byla doprovázena precizní Zuzanou Valentovou. 

Mimořádný koncert ke stému výročí obnovení české státnosti, který se konal 6. listopadu v odsvěceném kostele sv. Barbory, měl skvělé obsazení. Houslový virtuos a legenda mezi českými houslisty Václav Hudeček za doprovodu skvělého cembalisty Martina Hrocha sklidili zasloužené ovace ve stoje. Slavnostně nasvícený kostel s barvami trikolóry umocnil již tak skvělý kulturní zážitek. Koncert byl uveden státními hymnami, projevem starosty a verši básníka františka Novotného v podání Vojtěcha Kohoutka.Setkání předsedů KPH ve Skrbeni, kde bylo rozhodnuto o založení tohoto webu: