Fotogalerie

Zde je prostor pro prezentaci jednotlivých KPH z jejich koncertů. Ideální je zaslat 4 fotografie, text (popis) ke koncertu a jméno autora fotografií. 


Z koncertů v Dubicku:

Toto je to repríza novoročního koncertu v Zábřeze, doplněná o průvodní slovo Ladislava Kolčavy a recitaci paní Julie Suché. Pro nás nejenom radost pořádat, ale zároveň hrát, hrají se mnou i děti Alžběta, Kryštof, Kristýna na housle, Dominik a Šimon na violu a František na violoncello, recituje maminka.....pro představu https://youtu.be/ILSB6HpLpZQ   , kousek z koncertu v Zábřeze.

Již několik let přijíždějí profesoři se svými žáky, aby dopoledne koncertovali na několika základních školách a mateřských školkách, odpoledne pak hrají na koncertě v Dubicku pro veřejnost.

A ještě několik fotek z koncertu 30.9. v Dubicku:Z koncertů v Postřelmově:


Postřelmov byl zasažen krásou. Aspoň tak se vyjadřovali diváci po koncertě MUSICA DOLCE VITA. Půvab umělkyň a spojení harfy a flétny a krásného zpěvu...

Koncert uvedl zajímavě náš velký příznivec KPH pan Milan Uhl, který má tu přednost, že většinu umělců zná a může zpestřit jejich vystoupení zajímavým rozhovorem.

Hrachovinová Zdena, KPH Postřelmov


Z koncertů v Leštině:

V naší obci pořádáme koncerty v zasedací místnosti OÚ a od loňského podzimu i v rekonstruované, zateplené svatováclavské kapli. Děti a studenti dobrovolné vstupné neplatí, ale zatím si většina z nich v rodinách zřejmě cestu ke kvalitnímu umění ještě nenašla... 


Poslední koncert letošního cyklu se v leštinské svatováclavské kapli opravdu vydařil. Mladí umělci Kristina Vocetková a Matouš Pěruška předvedli výkon hodný mistrů Pražského jara. Krásná atmosféra, vynikající výkony provázené milým slovním doprovodem a líbivý program zanechaly v nadšených posluchačích bohatý kulturní zážitek.

Nezapomenutelný Tříkrálový koncert 6. 1. v Leštině - mistrovská MUSICA DOLCE VITA, nádherný zážitek, vhodný výběr skladeb, společný zpěv nejznámější tříkrálové koledy a na rozloučenou milé "Popelčino pohlazení"...

Páteční koncert kroměřížských umělců uzavírající oslavy 100. výročí ČSR a otevírající sváteční dny adventu i blížících se Vánoc navodil v zaplněné leštinské kapli krásnou slavnostní atmosféru.

Zdravím z Leštiny po krásném koncertu - horna + klavír, posílám foto. Krušová

Nedělní /povolební/odpoledne dne 7. října 2018 si budou návštěvníci nádherného, hladivého koncertu v místní svatováclavské kapli dlouho pamatovat. Jak důstojněji se dá oslavit 100 let od vzniku samostatného Československého státu než krásnou hudbou v podání skvělého Tria Bel Canta? A úvodní lidová /Masarykova/ píseň Ach synku, synku navodila sváteční atmosféru umocněnou prostředím, z nějž na početné, vděčné publikum dýchla historie...

Sobotní Májový koncert klarinetistky Aničky Sysové a klavíristy Ríši Knížka dne 12. května se v Leštině opět vydařil. S potěšením jsem zaznamenala i účast několika školáčků, kteří si koncert s námi, věrnými milovníky krásných tónů, opravdu užili. Po jeho ukončení si ke klavíru sedla i žákyňka LŠU /z vedlejší Lesnice/ a s chutí si zahrála oblíbené melodie.. Doufám, že se k dětem příště přidají i rodinní příslušníci a další spolužáci. Snad se zablýskne na lepší časy.. A. Krušová

Na neděli 4. března 2018 bude dlouho vzpomínat nejen leštinské, ale i přespolní hudbymilovné publikum, které uchvátil koncert klavírního dua Pavlínky Markové a Johanky Kolčavové. Jejich skvělá hra definitivně probudila jaro a nám, vděčným posluchačům vlila do žil tolik potřebnou energii odčerpanou dlouhým zimním časem. Radost z krásné hudby v zaplněné zasedací místnost OÚ byla opravdu hoooodně velikááááá...Z koncertů v Pňovicích:

V neděli 16. června 2019 jsme zakončili 26. koncertní sezónu koncertem z Listiny mladých umělců. Walter Hofbauer mistrovsky zahrál na několik druhů trubek za doprovodu významné korepetitorky Mgr. Alice Voborské. Foto: Jaroslav Petráš

V podvečer 2. května 2019 se rozezněl sálek nádhernými tóny ze skladeb J. Brahmse, B. Martinů a A. Arenského v podání vynikajícího Smetanova tria: Jitka Čechová - klavír, Radim Kresta - housle, Jan Páleníček - violoncello.

Po necelém roce jsme se 8. března 2019 mohli opět zaposlouchat do umění špičkového komorního souboru - Guarneri trio Prague. Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie - violoncello a Ivan Klánský - klavír si připravili program z děl J. Haydna, F. Schuberta, J. Brahmse, A. Dvořáka a B. Smetany. Pro posluchače to byl úžasný hudební zážitek.

V sobotu 23. února 2019 nadšené publikum velkými ovacemi vestoje děkovalo za vystoupení Dua Beautiful Strings: Monika Urbanová /housle/ a Hedvika Mousa Bacha /harfa/. Vynikající koncert nafotil p. Jaroslav Petráš.

Humoreska Antonína Dvořáka zazněla kromě jiného v sobotu 26. ledna 2019 na zajímavém koncertě se stejným názvem v netradičním provedení violy - Kristina Nouzovská Fialová a violoncella - Petr Nouzovský.

V pátek 28. 12. 2018 se uskutečnil v kostele sv. Václava již tradiční vánoční koncert, na kterém před početným publikem tentokrát vystoupila Schola Hnojice pod vedením Ing. Tomáše Nikla.

V neděli 25. 11. 2018 se u nás uskutečnil zajímavý koncert - Koncert pro dvě violoncella. Ve vynikajícím podání Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky WeisHoškové zazněly skladby J. Haydna, A. Krafta, J. S. Bacha, B. Martinů a J. Hoška.

Nádherným hudebním zážitkem bylo vystoupení souboru Theatre Brass Quintet Ostrava se zpěvačkou Marcelou Gurbaľovou na koncertě k 100. výročí vzniku Československa v kostele sv. Václava. V jejich podání zazněly známé skladby našich hudebních velikánů: A. Dvořáka, B. Smetany a L. Janáčka. Na závěr koncertu si mohli všichni přítomní zazpívat oblíbenou písničku T. G. Masaryka Ach synku, synku. Celý koncert doplnil zajímavým povídáním Ján Garláthy, rodák z nedaleké Liboše.

Na svátek sv. Václava se v místním kostele, jehož je patronem, uskutečnil vynikající koncert vokální skupiny VOCALLICA. Atmosféra mezi účinkujícími a posluchači jen jiskřila. Koncert se setkal s mimořádně kladnou odezvou.

V neděli 23. září 2018 jsme se mohli zaposlouchat do kytarových tónů Tria NéTé: Vlastimil Flajšingr - Petra Schwarz Galasová - Ďusi Burmeč.

Fotografie jako obvykle pořídil p. Jaroslav Petráš.

Mimořádným hudebním zážitkem byl koncert vynikajícího světově známého houslisty Ivana Ženatého s klavírním doprovodem Stanislava Bogunii. Nadšené publikum děkovalo umělcům, kteří zahráli skladby R. Schumanna, E. Griega, C. Saint-Saënse a P. I. Čajkovského, potleskem vestoje.

Tímto koncertem jsme zahájili již 26. koncertní sezónu KPH Pňovice.

Nádherná tečka za 25. koncertní sezónou. To byl koncert Štěpána Raka a jeho syna Jana-Matěje Raka s pořadem "Domov můj...", který byl věnován 100. výročí vzniku Československa. Krásné chvíle plné tónů kytar i zajímavého vyprávění.
Z koncertů ve Velké Bystřici:


Závěrečný koncert letošní sezóny KPH ve Velké Bystřici se skvělým Markem Jerie za doprovodu Ivony Suma Solonkové:

28. 4. 2018: Opravdové dámy, herečka Taťjána Medvecká a hudebnice Eliška Novotná a Halina Františáková, připravily bystřickému publiku nezapomenutelné a netradiční velikonoční setkání s J. S. Bachem. Srdečně děkujeme.

23. 2. 2019: harfa Hedvika Mousa Bacha a housle Monika Urbanová = pohádkové odpoledne s hudbou od Vivaldiho Zimy po Piazzolliho Historii tanga. Bravo Duo Beautiful strings.

16. února: vystoupení talentované klavíristky Kateřiny Potocké se u bystřického publika setkalo s velkým ohlasem.

Strávili jsme neobyčejně příjemné odpolední chvíle ve společnosti manželů Kristýny Fialové a Petra Nouzovského, jejich nástrojů - violy a violoncella a krásné hudby. Děkujeme.

Příjemné adventní a předvánoční chvíle jsme strávili 15. prosince ve společenství manželů Schulmeisterových a Kamila Žvaka z Petrof Piano Tria a jeho hostů: Ondřeje Žvaka, Jana Schulmeistera mladšího a sopranistek Kateřiny Zonová a Bedřišky Ponížilové. Děkujeme.

17. listopadu vystoupila ve Velké Bystřici při koncertu z Listiny mladých umělců hornistka Ludmila Kubíčková za klavírního doprovodu Zuzany Valentové.

Ze zahajovacího koncertu sezóny 2018/19. Barokního trio Lucie Dušková - barokní příčná flétna a zobcová flétna, Filip Dvořák - cembalo a Kristýna Hodinová nás vtáhlo do starých časů s libozvučnou melodikou barokní a židovské hudby.

...a ještě posílám několik fotek z koncertu klarinetistky Sysové.


Z koncertů ve Štěpánově:23. listopadu 1986 se poprvé hudební veřejnosti představilo dnes světově proslulé Guarneri Trio Prague (Ivan Klánský - klavír, Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie - violoncello). Jejich umění - dokonalý hudební zážitek - jsme si mohli již po několikáté vychutnat v neděli 10. března 2019. 

Nový rok jsme zahájili skvělým Tříkrálovým koncertem v podání souboru Musica dolce vita. Nadšené publikum si společně zazpívalo s umělkyněmi koledu My tři králové jdeme k vám a následně aplaudovalo ve stoje.

Sympatická dvojice mladých a nadějných umělkyň předvedla nadšenému publiku svoje umění opět v obvyklém koncertním sále. Hornistka Ludmila Kubíčková, která představuje jednu z velmi nadaných nadějí naší hudební scény byla doprovázena precizní Zuzanou Valentovou. 

Mimořádný koncert ke stému výročí obnovení české státnosti, který se konal 6. listopadu v odsvěceném kostele sv. Barbory, měl skvělé obsazení. Houslový virtuos a legenda mezi českými houslisty Václav Hudeček za doprovodu skvělého cembalisty Martina Hrocha sklidili zasloužené ovace ve stoje. Slavnostně nasvícený kostel s barvami trikolóry umocnil již tak skvělý kulturní zážitek. Koncert byl uveden státními hymnami, projevem starosty a verši básníka františka Novotného v podání Vojtěcha Kohoutka.

Tóny důvěrné básníka Františka Novotného a Pražského smyčcového dua

rozezněly náš koncertní sál Kruhu přátel hudby v sobotu 20. 10. 2018. Tento unikátní a velmi úspěšný pořad byl poetickou a úsměvnou poklonou našim i světovým klasikům, kterou nabízejí současný oblíbený básník, textař, rozhlasový moderátor a autor Českého rozhlasu Dvojka, PhDr. František Novotný, spolu s kontrabasovou virtuózkou Evou Šašinkovou a houslistou doc. Milošem Černým, členem bývalého Kocianova kvarteta, skladatelem a hudebním pedagogem na DAMU. Jejich vystoupení bylo totiž opravdovým pohlazením na duši.

Vzácné, historické varhany v kostele sv. Vavřince se v sobotu 6. 10. 2018 opět rozezněly svým mohutným, plným zvukem, poprvé i mimo liturgické příležitosti! Varhaník Adam Viktora a sopranistka Gabriela Eibenová nechali zaznít krásným duchovním skladbám z doby vzniku tohoto královského hudebního nástroje. Po skončení koncertu bylo zájemcům umožněno nahlédnout do tajů tohoto nástroje i způsobu hry na něj.

Nedělní odpoledne 23. 9. 2018 zpestřil občanům Štěpánova a okolí kytarový soubor Trio Nété, který zahrál skladby od klasického kytarového repertoáru po skladby moderní, až na pomezí jazzu. S radostí jsme v publiku uvítali i mladé posluchače se zájmem o umění kytarové hry.

Při zahájení 20. koncertní sezóny měli posluchači čest přivítat současného nejznámějšího houslistu Ivana Ženatého. Na klavír jeho strhující vystoupení doprovázel skvělý Stanislav Bogunia. Vystoupení virtuozních umělců zaplnil sál potleskem vestoje.


Co může v hudbě lépe vystihnout sté narozeniny našeho státu než oblíbené písničky prvního prezidenta T. G. Masaryka "Teče voda, teče" a "Ach synku, synku"? Navíc, jsou-li zahrány kytarovým mistrem nad mistry, profesorem Štěpánem Rakem v podobě nádherných variací, jaké dokáže vytvořit jenom právě on!

Tento neopakovatelný umělecký zážitek v sobotu 16. června velmi důstojně ukončil 19. koncertní sezónu Kruhu přátel hudby ve Štěpánově, organizační složky obce. Těšíme se na své příznivce opět po prázdninách.

Dva smyčcové kvartety v podání Kvarteta Martinů

Jedno století znamená pro člověka velmi relativní veličinu. V dějinách (i hudebních) je to pouhý zlomek času, zatímco v životě jedince představuje nedostižnou délku. A právě na ní můžeme krásně srovnávat, jak se vše kolem nás stále mění, hudbu nevyjímaje.

Zatímco klasik Joseph Haydn napsal svých 80 smyčcových kvartetů, včetně u nás uvedeného Smyčcového kvartetu h moll, většinou na objednávku, jako zdroj obživy, Claude Debussy zkomponoval osto let později svůj Smyčcový kvartet g minor jako jediný. A zatímco hudba J. Haydna učarovala všem posluchačům našeho koncertu svou radostnou pohodou, hravostí a bezstarostností, jeho mladší kolega napsal svůj kvartet pod dojmem návštěvy Světové výstavy v Paříži, kde byl oslněn některými artefakty z Jávy (např. souborem gongů), což jej ovlivnilo natolik, že se vydal na cestu impresionismu. Vznikla tak nádherná čtyřvětá skladba, plná kontrastů, melodií dramatických nebo naopak zpěvných či zasněných.

Kvarteto Martinů zahrálo ve Štěpánově v sobotu 7. dubna obě náročné skladby s mistrovstvím sobě vlastním a dostálo tak své vynikající pověsti světově uznávaných mistrů. V závěru přidalo aplaudujícím posluchačům ještě krátkou skladbu Ervina Schulhoffa, zahranou v živém strhujícím tempu. Příjemný hudební zážitek byl navíc ozvláštněn nejen velmi pěkně renovovaným prostředím našeho koncertního sálu v místní ZUŠ, ale též vzácnou návštěvou slavného fotografa, profesora Jindřicha Štreita a jeho manželky.

Jitka PřidalováSetkání předsedů KPH ve Skrbeni, kde bylo rozhodnuto o založení tohoto webu: