Fotogalerie

Zde je prostor pro prezentaci jednotlivých KPH z jejich koncertů. Ideální je zaslat 4 fotografie, text (popis) ke koncertu a jméno autora fotografií. 


Z koncertů v Dubicku:

Zábřežský komorní orchestr diriguje Milan Plodek, sólisté Anna Kolčavová soprán, Kryštof Kolčava housle, průvodní slovo Ladislav Kolčava.. Dubická sokolovna má překvapivě dobrou akustiku .Překvapením byl i společný přípitek, který pro všechny přichystal starosta Václav Hampl, byl milou tečkou za vydařeným koncertem.

Posílám do fotogalerie pár fotek z koncertu studentů a profesorů Konzervatoře P.J. Vejvanovského v Kroměříži. Pro veřejnost hráli v kostele Církve československé husitské v Dubicku. Ale už měli za sebou výchovné koncerty pro MŠ a ZŠ Dubicko, pro ZŠ v Hrabové a tako ve stacionáři Domovinka Charity Zábřeh. 

Toto je to repríza novoročního koncertu v Zábřeze, doplněná o průvodní slovo Ladislava Kolčavy a recitaci paní Julie Suché. Pro nás nejenom radost pořádat, ale zároveň hrát, hrají se mnou i děti Alžběta, Kryštof, Kristýna na housle, Dominik a Šimon na violu a František na violoncello, recituje maminka.....pro představu https://youtu.be/ILSB6HpLpZQ   , kousek z koncertu v Zábřeze.

Již několik let přijíždějí profesoři se svými žáky, aby dopoledne koncertovali na několika základních školách a mateřských školkách, odpoledne pak hrají na koncertě v Dubicku pro veřejnost.

A ještě několik fotek z koncertu 30.9. v Dubicku:Z koncertů v Postřelmově:


8. 5. 2022: Májka a rozkvetlá zahrada našeho postřelmovského kulturáku se po době temna stala svědky probuzení kultury. Také naši oblíbení umělci Terezie Fialová a Jiří Bárta neodolali jejím krásám. Hned jsme toho využili a pořídili na památku jarní fotku. 

Postřelmov byl zasažen krásou. Aspoň tak se vyjadřovali diváci po koncertě MUSICA DOLCE VITA. Půvab umělkyň a spojení harfy a flétny a krásného zpěvu...

Koncert uvedl zajímavě náš velký příznivec KPH pan Milan Uhl, který má tu přednost, že většinu umělců zná a může zpestřit jejich vystoupení zajímavým rozhovorem.

Hrachovinová Zdena, KPH Postřelmov


Z koncertů v Leštině:

V naší obci pořádáme koncerty v zasedací místnosti OÚ a od loňského podzimu i v rekonstruované, zateplené svatováclavské kapli. Děti a studenti dobrovolné vstupné neplatí, ale zatím si většina z nich v rodinách zřejmě cestu ke kvalitnímu umění ještě nenašla... 


Koncert mladých, hudebních nadějí přinesl v Leštině dne 30. ledna 2023 všem posluchačům nádherný, nezapomenutelný zážitek. Jan Schulmeister, jun. a Daniel Matejča rozehráli klavírní a houslové skladby srdcem a procítěností, láskou k hudbě i dokonalým souzněním s vděčným, pozorným publikem. Je obdivuhodné, jak ve velmi mladém věku uchvátili svým výkonem každého z nás. Do tajů hudby nás neuvedou stránky učebnic, nýbrž její koncertní, přímý poslech. Škoda, že si tuto skutečnost neuvědomují mnozí rodiče i pedagogové současné mladé generace....

Milé vzpomínky na krásné koncerty v Leštině - houslové duo Čepických a klavírní pohlazení Kateřiny Potocké s houslovým překvapením Zuzany Balkóové.

Novoroční koncert mistra improvizace byl v Leštině 6. ledna 2022 opravdu nádherný. Pan Jiří Pazour dokázal několika pozorným, vděčným posluchačům dodržujícím hygienická protiepidemiologická opatření, jak krásná může být hudba v klavírních proměnách. Na přání publika nechyběla ani tradiční My tři králové jdeme k vám i oblíbená Život je jen náhoda. Kdo se nebál a přišel, nelitoval, bohužel nad dalšími koncerty stále visí otazník... 

Poslední koncert letošního cyklu se v leštinské svatováclavské kapli opravdu vydařil. Mladí umělci Kristina Vocetková a Matouš Pěruška předvedli výkon hodný mistrů Pražského jara. Krásná atmosféra, vynikající výkony provázené milým slovním doprovodem a líbivý program zanechaly v nadšených posluchačích bohatý kulturní zážitek.

Nezapomenutelný Tříkrálový koncert 6. 1. v Leštině - mistrovská MUSICA DOLCE VITA, nádherný zážitek, vhodný výběr skladeb, společný zpěv nejznámější tříkrálové koledy a na rozloučenou milé "Popelčino pohlazení"...

Páteční koncert kroměřížských umělců uzavírající oslavy 100. výročí ČSR a otevírající sváteční dny adventu i blížících se Vánoc navodil v zaplněné leštinské kapli krásnou slavnostní atmosféru.

Zdravím z Leštiny po krásném koncertu - horna + klavír, posílám foto. KrušováZ koncertů v Pňovicích:

Na vystoupení Slavic tria tvořeného nejúspěšnějšími hudebníky současné mladé generace (Anna Sysová - klarinet, Petr Sedlák - fagot, Barbora Trnčíková- hoboj) jsme si museli díky covidu tři roky počkat. Jejich virtuózní hra nabídla posluchačům další výrazný hudební zážitek, který byl odměněn velkým potleskem.

Smetanovo trio: Jitka Čechová - klavír, Jan Talich - housle, Jan Páleníček - violoncello + hudba J. Haydna, B. Martinů a B. Smetany = krásný hudební zážitek, který posluchači odměnili potleskem vestoje.

Po hodně dlouhé době k nám opět zavítal houslista Miroslav Ambroš se svojí maminkou Zuzanou Ambrošovou, která ho doprovodila na klavír. Zajímavý program byl pro posluchače krásným hudebním zážitkem.

Po pěti letech k nám opět zavítal cembalista Martin Hroch, tentokrát s houslistkou Ludmilou Netolickou. Jejich vystoupení bylo nádherným pohlazením po duši. Publikum bylo nadmíru spokojené.

Vystoupení vynikajících mladých hudebníků: sedmnáctiletého houslisty Daniela Matejči a o rok mladšího klavíristy Jana Schulmeistera nadchlo početné publikum, které v neděli 29. ledna 2023 zavítalo na jejich koncert.

Po roce k nám opět zavítal světový kytarový virtuos Štěpán Rak a jeho syn Jan-Matěj Rak. Početné publikum nezklamali - nádherný koncert.

Sobota 29. října 2022 - Úklona klasikům. Setkání s básníkem, textařem a rozhlasovým moderátorem Františkem Novotným při vyprávění o významných skladatelích, kteří ovlivnili světovou hudbu - Dvořák, Brahms, Mozart, Bottesini a Ježek. Jejich hudba zazněla v podání kontrabasistky Evy Šasinkové a houslisty Miloše Černého.

K poctě sv. Václava, patrona pňovického kostela, se uskutečnil 1. října 2022 tradiční hodový koncert. Pozvání přijala vokální skupina Vocallica, která svým vystoupením zpříjemnila početnému publiku sobotní hodový podvečer. Děkujeme.

Po roce k nám v pondělí 5. září 2022 opět zavítal houslový virtuos Ivan Ženatý a zahájil nám tak již 30. koncertní sezónu našeho KPH. V jeho podání za klavírního doprovodu Petra Jiříkovského zazněly sklady W. A. Mozarta, C. Francka a B. Smetany, které nadšené publiku odměnilo bouřlivým potleskem.

Úspěšnou 29. koncertní sezónu, bohatou na krásné hudební zážitky, zakončil v sobotu 4. června 2022 moc pěkný koncert mladých umělkyň Mucha tria - Johanny Hanikové /klavír/, Ludmily Waldmann Pavlové /housle/ a Anny Paulové /klarinet/. 

Z koncertů ve Velké Bystřici:


Fantasticky sehrané duo Terezie Bártová-Fialová a Jiří Bárta ještě víc prozářilo krásnou druhou májovou neděli. A protože je mariánský měsíc nemohlo v přídavku chybět Gounodovo Ave Maria. Terezko, Jirko děkujeme!

7. listopadu: Po téměř dvou letech skvělí otec a syn Rakovi opět ve Velké Bystřici. Kromě úžasného hudebního zážitku jsme na dálku vzpomněli na pana Alfreda Strejčka a poslali přání k jeho životnímu jubileu a snad i energii do statečného boje s nemocí.

... a všední den se proměnil ve svátek.

Koncertní sezónu 2021 / 22 zahájili naši vynikající interpreti světového formátu: houslista Ivan Ženatý a klavírista Igor Ardašev. 

Po roční covidové pauze se v bystřické galeriizet uskutečnil první a zároveň i poslední koncert sezóny 2020/21. Klavírní virtuoz Lukáš Klánský svou mistrovskou hrou potěšil 2 desítky posluchačů a zároveň pokřtil nový klavír. Vysloužili jsme si jeho obdiv a uznání za tuto skvělou investici do rozvoje a podpory kultury v našem městě.

Závěrečný koncert letošní sezóny KPH ve Velké Bystřici se skvělým Markem Jerie za doprovodu Ivony Suma Solonkové:


Z koncertů ve Štěpánově:


Aristokraté komorní hudby – Guarneri trio Prague

I když toto slavné hudební trio ve Štěpánově hrálo již mnohokrát, je to vždy pro naše posluchače velký svátek. Tři špičkoví umělci – Ivan Klánský (klavír), Čeněk Pavlík (housle) a Marek Jerie (violoncello) spolu hrají již od roku 1986. Přesto jejich hra není hudebním soubojem tří vynikajících sólistů, ale příjemně harmonizovaný zvuk klavíru a dvou smyčcových nástrojů z dílny cremonských mistrů Guarneriů. V repertoáru zazněly skladby léty osvědčených autorů klasicismu a novoromantismu.

Koncert zahájila jedna věta z Tria E dur Josefa Haydna, nejstaršího z vídeňských klasiků 18. století. Toto dílo z vrcholného období jeho tvorby je plné svěží melodické invence a dokonale vyvážené formy.

V 18. století začali již skladatelé psát nejen díla "vážná", ale občas chtěli posluchače také pobavit. Proto vznikala i díla se znaky populární hudby, pro něž si skladatelé rádi půjčovali témata například z operet. Nejinak tomu bylo v Triu G dur Ludvíka ven Beethovena, který na kuplet z Mullerova singspielu Sestry z Prahy vytvořil deset obdivuhodných variací.

Johannes Brahms napsal tři klavírní tria, z nichž nejhranější je to první. Vyslechli jsme si 3. větu, pomalou, a 4. větu, která zazněla v rychlém valčíkovém tempu s efektním strhujícím závěrem.

Perfektní výkony všech tří hudebníků byly oceněny vřelým potleskem a poděkováním. Jako bonus nám umělci poskytli krátkou besedu, v níž odpovídali na dotazy posluchačů a také poodhalili zákulisí své bohaté a dlouholeté hudební kariéry. Celý páteční večer probíhal v koncertním sálu budovy ZUŠ v přátelské a uvolněné atmosféře.

Své hudební přátele si přijel vyposlechnout i světoznámý fotograf Jindřich Štreit.

Jitka Přidalová

Nový rok 2023 zahajujeme v příjemné a uvolněné atmosféře koncertem brněnského Janáčkova kvarteta. Jak jinak než skladbou Leoše Janáčka "Mládí" v úpravě pro smyčcové kvarteto, inspirované láskou ke Kamile Stosslové. Následoval krásný ale náročný koncert od Felixe Mendelsohna Bartholdyho. Potěcha na duši všem posluchačům!

Vánoční přání (koncert zpěváků a muzikantů z Mutěnic).

V období adventu nás každoročně obklopuje zvuk koled ze všech stran, až nám to často není příjemné. Slyšíme je v rádiu, v nákupních centrech, v mobilech a jinde. Ovšem vánoční atmosféru nám to moc nenavodí, vnímáme to často jen jako ohranou hudební kulisu.

Avšak jakmile v naší blízkosti živě zazní z mnoha mužských hrdel jednohlasně: "Štěstí, zdraví, pokoj svatý vinšujeme vám", máme najednou pocit, že se v naší sokolovně zatřásly i tabulky v oknech! A když je pak vystřídají dva jemné dívčí soprány v koledě Ráda bych k Betlému či Já malý přicházím koledovat, náhle zjihneme a okamžitě podlehneme kouzlu Vánoc.

Tak silný zážitek nám v pátek 16. prosince 2022 poskytl Mužský pěvecký sbor Mužáci z Mutěnic se sbormistrem Jožkou Ilčíkem a jeho hostující sólistky, Josefína a Štěpánka Přidalovy. Doprovázel je Komorní orchestr Jana Noska při ZUŠ Hodonín s dirigentem Davidem Herzánem, jehož hráči jsou učitelé této hudební školy. Lidové koledy v podání mužských hlasů střídala sóla obou zpěvaček, skladby malého smyčcového orchestru v dílech autorů M. Jakubíčka, J. V. Stamice, J. Willamse či skladby společné. Velmi pěkně dramaturgicky komponovaný pořad vtipně a příjemně propojovalo průvodní slovo Blanky Přidalové. Sluchový zážitek byl umocněn i zrakovými vjemy, neboť jak Mužáci, tak obě sólistky vystupovali v krojích jižního Slovácka. Duší celého projektu byl sbormistr, dirigent, zpěvák, varhaník, multiinstrumentalista a ředitel hodonínské ZUŠ v jedné osobě, Jožka Ilčík. Jemu, ale i všem ostatním účinkujícím patří náš veliký obdiv, uznání a dík. Většina z Mužáků jsou totiž amatérští hudebníci, kteří po celý rok při svém zaměstnání, a mnohdy po náročné práci ve vinohradech, chodí na zkoušky a pak neváhají a bez nároků na odměnu přijedou do 150 km vzdáleného Štěpánova přijet a zazpívat lidem pro radost a potěšení. Všem jim patří naše obrovské poděkování za krásnou předvánoční náladu, kterou se jim podařilo v nás vyvolat.

Velké poděkování patří také všem místním organizátorům za zapůjčení a přípravu Sokolovny, výborně připravené ozvučení a městu za drobné dárky i dobré pohoštění pro hudebníky. To vše již ostatně kladně zhodnotil starosta města na sociálních sítích bezprostředně po koncertě.

Jitka Přidalová

Koncert Libora Janečka a Marie Mikhailové s názvem Večer španělské hudby seznámil posluchače především s jihoamerickými rytmy, reprezentovanými Argentinou, Brazílií a Španělskem. Strhující Tango nuevo sklidilo zasloužený potlesk. 

Jeden z nejlepších mladých klavíristů současnosti, ověnčený řadou ocenění na prestižních soutěžích a festivalech nejen Evropy. To je Jan Schulmeister mladší, jeden z nejlepších současných mladých klavíristů Evropy, který přilákal na své vystoupení zaplněný koncertní sál města Štěpánov a sklidil zasloužené ovace. 

Rodinný kvartet Sedlák virtuosi uvedl na naši scénu opět velmi mladé a perspektivní umělce. Představuje poslední dvě generace hudební rodiny, která se zasvětila hudbě. Nadchla nás muzikalita velmi mladých a velmi slibných sourozenců Magdaleny a Lukáše v doprovodu zkušených rodičů Lucie a Martina. 

Láska, to (ne)jsou jen písmena! Recitál Jitky Molavcové, který byl proveden v netradičním prostředí odsvěceného kostela sv. Barbory ve Štěpánově přinesl posluchačům strhující výkon nestárnoucí zpěvačky, šansoniérky a herečky divadla Semafor.  

Krásné zahájení nové koncertní sezóny ve Štěpánově - Ivan Ženatý a Igor Ardašev vytvořili vděčným posluchačům báječnou atmosféru!

Pohlazení pro uši, oči i duši ukončilo tuto zase opět téměř normální koncertní sezónu KPH Štěpánov. Půvabné Mucha trio přineslo posluchačům líbivý repertoár v precizním podání. Děkujeme! 

Zámecká hudební kratochvíle se odehrála v nedělním odpoledni 24. dubna a přinesla vděčným posluchačům opravdovou "zámeckou" pohodu. Martin Hroch a Ludmila Netolická vykouzlili svou hudbou "slunce v duši".

Sobotní večer 27. března 2022 patřil ve Štěpánovském koncertním sále mladým hudebníků. Netradiční sestava dechových nástrojů hoboj, klarinet a fagot se všem přítomným velmi líbila. Hodina krásné hudby ve svižném tempu, s výborným průvodním slovem a navíc scénické provedení skladby K. Odstrčila Trojúhelník uvedla posluchače do skvělé a veselé nálady. Závěrečné skladby J. Ježka tento příznivý dojem jen umocnily.

Prémiový koncert mladého nadějného umělce Adama Klánského - violoncello a jeho otce, Ivana Klánského - klavír, se velmi vydařil a tím završil první polovinu naší 23. koncertní sezóny.

Nedělní podvečer 7. 11. 2021 patřil dvěma výborným kytaristům, otec Štěpán a syn Jan Matěj Rakovi vytvořili báječnou, přátelskou atmosféru, při které se též zavzpomínalo na životní jubileum skvělého herce a Štěpánova dlouholetého uměleckého partnera Alfréda Strejčka.Setkání předsedů KPH ve Skrbeni, kde bylo rozhodnuto o založení tohoto webu: