Fotogalerie

Zde je prostor pro prezentaci jednotlivých KPH z jejich koncertů. Ideální je zaslat 4 fotografie, text (popis) ke koncertu a jméno autora fotografií. 


Z koncertů v Dubicku:

Toto je to repríza novoročního koncertu v Zábřeze, doplněná o průvodní slovo Ladislava Kolčavy a recitaci paní Julie Suché. Pro nás nejenom radost pořádat, ale zároveň hrát, hrají se mnou i děti Alžběta, Kryštof, Kristýna na housle, Dominik a Šimon na violu a František na violoncello, recituje maminka.....pro představu https://youtu.be/ILSB6HpLpZQ   , kousek z koncertu v Zábřeze.

Již několik let přijíždějí profesoři se svými žáky, aby dopoledne koncertovali na několika základních školách a mateřských školkách, odpoledne pak hrají na koncertě v Dubicku pro veřejnost.

A ještě několik fotek z koncertu 30.9. v Dubicku:Z koncertů v Postřelmově:


8. 5. 2022: Májka a rozkvetlá zahrada našeho postřelmovského kulturáku se po době temna stala svědky probuzení kultury. Také naši oblíbení umělci Terezie Fialová a Jiří Bárta neodolali jejím krásám. Hned jsme toho využili a pořídili na památku jarní fotku. 

Postřelmov byl zasažen krásou. Aspoň tak se vyjadřovali diváci po koncertě MUSICA DOLCE VITA. Půvab umělkyň a spojení harfy a flétny a krásného zpěvu...

Koncert uvedl zajímavě náš velký příznivec KPH pan Milan Uhl, který má tu přednost, že většinu umělců zná a může zpestřit jejich vystoupení zajímavým rozhovorem.

Hrachovinová Zdena, KPH Postřelmov


Z koncertů v Leštině:

V naší obci pořádáme koncerty v zasedací místnosti OÚ a od loňského podzimu i v rekonstruované, zateplené svatováclavské kapli. Děti a studenti dobrovolné vstupné neplatí, ale zatím si většina z nich v rodinách zřejmě cestu ke kvalitnímu umění ještě nenašla... 


Milé vzpomínky na krásné koncerty v Leštině - houslové duo Čepických a klavírní pohlazení Kateřiny Potocké s houslovým překvapením Zuzany Balkóové.

Novoroční koncert mistra improvizace byl v Leštině 6. ledna 2022 opravdu nádherný. Pan Jiří Pazour dokázal několika pozorným, vděčným posluchačům dodržujícím hygienická protiepidemiologická opatření, jak krásná může být hudba v klavírních proměnách. Na přání publika nechyběla ani tradiční My tři králové jdeme k vám i oblíbená Život je jen náhoda. Kdo se nebál a přišel, nelitoval, bohužel nad dalšími koncerty stále visí otazník... 

Poslední koncert letošního cyklu se v leštinské svatováclavské kapli opravdu vydařil. Mladí umělci Kristina Vocetková a Matouš Pěruška předvedli výkon hodný mistrů Pražského jara. Krásná atmosféra, vynikající výkony provázené milým slovním doprovodem a líbivý program zanechaly v nadšených posluchačích bohatý kulturní zážitek.

Nezapomenutelný Tříkrálový koncert 6. 1. v Leštině - mistrovská MUSICA DOLCE VITA, nádherný zážitek, vhodný výběr skladeb, společný zpěv nejznámější tříkrálové koledy a na rozloučenou milé "Popelčino pohlazení"...

Páteční koncert kroměřížských umělců uzavírající oslavy 100. výročí ČSR a otevírající sváteční dny adventu i blížících se Vánoc navodil v zaplněné leštinské kapli krásnou slavnostní atmosféru.

Zdravím z Leštiny po krásném koncertu - horna + klavír, posílám foto. KrušováZ koncertů v Pňovicích:

Po roce k nám v pondělí 5. září 2022 opět zavítal houslový virtuos Ivan Ženatý a zahájil nám tak již 30. koncertní sezónu našeho KPH. V jeho podání za klavírního doprovodu Petra Jiříkovského zazněly sklady W. A. Mozarta, C. Francka a B. Smetany, které nadšené publiku odměnilo bouřlivým potleskem.

Úspěšnou 29. koncertní sezónu, bohatou na krásné hudební zážitky, zakončil v sobotu 4. června 2022 moc pěkný koncert mladých umělkyň Mucha tria - Johanny Hanikové /klavír/, Ludmily Waldmann Pavlové /housle/ a Anny Paulové /klarinet/. 

V sobotu 7. května 2022 k nám zavítali hudební i životní partneři: pianistka Terezie Fialová a cellista Jiří Bárta. Početnému publiku v příjemné přátelské atmosféře připravili krásný hudební zážitek. Koncert navštívil i známý fotograf Jindřich Štreit.

Trio Aperto v sobotu 26. 3. 2022 velmi zaujalo svým rozmanitým programem posluchače, kteří před slunečným odpolednem venku, dali přednost krásné hudbě tentokrát v opravených prostorách místní fary. Určitě nelitovali, vždyť klarinet, hoboj a fagot zas tak často na našich koncertech neslýcháme a koncert byl moc hezký. Provedení sklady Trojúhelník K. Odstrčila s hereckými výkony umělců bylo netradičním zpestřením koncertu a všem se moc líbilo.

Po čtyřech letech k nám v sobotu 26. února 2022 zavítalo Wihanovo kvarteto - komorní soubor světové třídy. V jeho podání zazněl kvartet B. Brittena a výběr ze skladeb G. Verdiho a S. Tanějeva.

Netradiční, ale moc pěkný koncert si v neděli 9. ledna 2022 vyslechli posluchači v podání hudebního skladatele, improvizátora a klavíristy Jiřího Pazoura. Škoda, že hodinka nádherných improvizací na témata známých skladeb českých i světových skladatelů tak rychle utekla.

Sobotní odpoledne 4. 12. 2021 - další "rodinný" koncert: violoncellista Adam Klánský s klavírním doprovodem svého otce prof. Ivana Klánského. Byla to hodinka nádherné hudby.

Tóny kytar zpříjemnily 6. listopadu 2021 část odpoledne početnému publiku. Kytarový virtuos Štěpán Rak a jeho syn Jan-Matěj si připravili program plný zajímavých a poutavých skladeb. Vzpomínalo se také na Alfreda Strejčka, který se 24. listopadu dožívá 80 let a často se Štěpánem Rakem vystupoval.

Z koncertů ve Velké Bystřici:


Fantasticky sehrané duo Terezie Bártová-Fialová a Jiří Bárta ještě víc prozářilo krásnou druhou májovou neděli. A protože je mariánský měsíc nemohlo v přídavku chybět Gounodovo Ave Maria. Terezko, Jirko děkujeme!

7. listopadu: Po téměř dvou letech skvělí otec a syn Rakovi opět ve Velké Bystřici. Kromě úžasného hudebního zážitku jsme na dálku vzpomněli na pana Alfreda Strejčka a poslali přání k jeho životnímu jubileu a snad i energii do statečného boje s nemocí.

... a všední den se proměnil ve svátek.

Koncertní sezónu 2021 / 22 zahájili naši vynikající interpreti světového formátu: houslista Ivan Ženatý a klavírista Igor Ardašev. 

Po roční covidové pauze se v bystřické galeriizet uskutečnil první a zároveň i poslední koncert sezóny 2020/21. Klavírní virtuoz Lukáš Klánský svou mistrovskou hrou potěšil 2 desítky posluchačů a zároveň pokřtil nový klavír. Vysloužili jsme si jeho obdiv a uznání za tuto skvělou investici do rozvoje a podpory kultury v našem městě.

Závěrečný koncert letošní sezóny KPH ve Velké Bystřici se skvělým Markem Jerie za doprovodu Ivony Suma Solonkové:


Z koncertů ve Štěpánově:


Pohlazení pro uši, oči i duši ukončilo tuto zase opět téměř normální koncertní sezónu KPH Štěpánov. Půvabné Mucha trio přineslo posluchačům líbivý repertoár v precizním podání. Děkujeme! 

Zámecká hudební kratochvíle se odehrála v nedělním odpoledni 24. dubna a přinesla vděčným posluchačům opravdovou "zámeckou" pohodu. Martin Hroch a Ludmila Netolická vykouzlili svou hudbou "slunce v duši".

Sobotní večer 27. března 2022 patřil ve Štěpánovském koncertním sále mladým hudebníků. Netradiční sestava dechových nástrojů hoboj, klarinet a fagot se všem přítomným velmi líbila. Hodina krásné hudby ve svižném tempu, s výborným průvodním slovem a navíc scénické provedení skladby K. Odstrčila Trojúhelník uvedla posluchače do skvělé a veselé nálady. Závěrečné skladby J. Ježka tento příznivý dojem jen umocnily.

Atmosféru nedělního odpoledne prosvětlila podmanivá hudba v podání Wihanova kvarteta. Hudba G. Verdiho a B. Brittena zaujala vděčné hudbymilovné posluchače před odletem WQ na koncerty do Velké Británie.

Géniové světové hudby v klavírních proměnách

Umění klavírní improvizace, to je dar. Nedá se úplně naučit, vyžaduje určitou dávku "řemeslné" zkušenosti, ale hlavně spoustu invence, tvořivosti, pohotovosti a obrovskou dávku soustředění. Ovládají ji jen ti nejlepší z nejlepších. Vzpomeňme namátkou například na geniálního mladého W. A. Mozarta ve filmu Amadeus či vynikajícího Jiřího Šlitra v pořadech divadla Semafor. K těmto ojedinělým talentům můžeme zařadit také klavírního virtuosa, pedagoga a improvizátora, Jiřího Pazoura, jehož umění jsme byli svědky na koncertě Kruhu přátel hudby, a to 7. ledna 2022 v naší ZUŠ.

Témata ze všeobecně známé Smetanovy Vltavy nám zahrál v různých hudebních stylech: klasicismu, romantismu, impresionismu, ve stylu XX. století, a dokonce i jako pop-music! Naopak proměny severu ho inspirovaly v hudební impresi s využitím témat J. Sibelia a E. Griega. Jeho hra nám evokovala horské velikány, temné bouře i hluboká jezera. V programu večera nechyběly také improvizační parafráze na notoricky známé a slavné skladby, jakými jsou např. Beethovenova skladba Pro Elišku či Dvořákův Slovanský tanec č. 10. Milovníci jazzu jistě ocenili improvizační koláž z témat G. Gershwina, Rapsodie v modrém a Američan v Paříži, zatímco muzikálové nadšence jistě potěšily melodie slavné West Side Story L. Bernsteina.

Na závěr byli přítomní posluchači účinkujícím umělcem vyzváni, aby si sami navrhli, které hudební dílo, skladbu či píseň, chtějí slyšet v improvizační parafrázi. Poté skutečně zaznělo neuvěřitelné propojení témat Ravelova Bolera a písně Kde domov můj. Skvělé a citlivé ztvárnění předvedené skladby nás nenechalo na pochybách, že jsme měli tu čest setkat se s výjimečným talentem.

J. Přidalová

Prémiový koncert mladého nadějného umělce Adama Klánského - violoncello a jeho otce, Ivana Klánského - klavír, se velmi vydařil a tím završil první polovinu naší 23. koncertní sezóny.

Nedělní podvečer 7. 11. 2021 patřil dvěma výborným kytaristům, otec Štěpán a syn Jan Matěj Rakovi vytvořili báječnou, přátelskou atmosféru, při které se též zavzpomínalo na životní jubileum skvělého herce a Štěpánova dlouholetého uměleckého partnera Alfréda Strejčka.

Poetická atmosféra pořadu Úklona klasikům oslovila zaplněný štěpánovský koncertní sál v neděli 3. října 2021. Pražské komorní duo houslisty Miloše Černého, virtuosky na kontrabas Evy Šašinkové doplněná o známého básníka, textaře a moderátora Františka Novotného přinesla posluchačům nevšední poznatky ze života slavných skladatelů, poezii a především krásnou hudbu, kterou přítomní posluchači ocenili potleskem ve stoje.

V pondělí 27. 9. 2021 jsme uvítali houslového virtuose Miroslava Ambroše. Spolu se svými Ambroš Ladies Qartett vytvořili v bývalém kostele sv. Barbory vynikající atmosféru. Klasika je klasika!!!!

V pátek 24. 9. 2021 se posluchačům představil smíšený pěvecký sbor Cantabile, který pod vedením Ester Pelcové a za přispění hostů, flétnistky Jany Kropáčkové a klavíristky Pavlíny Bonkové, sklidil zasloužený potlesk.

23. listopadu 1986 se poprvé hudební veřejnosti představilo dnes světově proslulé Guarneri Trio Prague (Ivan Klánský - klavír, Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie - violoncello). Jejich umění - dokonalý hudební zážitek - jsme si mohli již po několikáté vychutnat v neděli 10. března 2019. 

Nový rok jsme zahájili skvělým Tříkrálovým koncertem v podání souboru Musica dolce vita. Nadšené publikum si společně zazpívalo s umělkyněmi koledu My tři králové jdeme k vám a následně aplaudovalo ve stoje.

Sympatická dvojice mladých a nadějných umělkyň předvedla nadšenému publiku svoje umění opět v obvyklém koncertním sále. Hornistka Ludmila Kubíčková, která představuje jednu z velmi nadaných nadějí naší hudební scény byla doprovázena precizní Zuzanou Valentovou. 

Mimořádný koncert ke stému výročí obnovení české státnosti, který se konal 6. listopadu v odsvěceném kostele sv. Barbory, měl skvělé obsazení. Houslový virtuos a legenda mezi českými houslisty Václav Hudeček za doprovodu skvělého cembalisty Martina Hrocha sklidili zasloužené ovace ve stoje. Slavnostně nasvícený kostel s barvami trikolóry umocnil již tak skvělý kulturní zážitek. Koncert byl uveden státními hymnami, projevem starosty a verši básníka františka Novotného v podání Vojtěcha Kohoutka.Setkání předsedů KPH ve Skrbeni, kde bylo rozhodnuto o založení tohoto webu: