Fotogalerie

Zde je prostor pro prezentaci jednotlivých KPH z jejich koncertů. Ideální je zaslat 4 fotografie, text (popis) ke koncertu a jméno autora fotografií. 


Z koncertů v Dubicku:

Toto je to repríza novoročního koncertu v Zábřeze, doplněná o průvodní slovo Ladislava Kolčavy a recitaci paní Julie Suché. Pro nás nejenom radost pořádat, ale zároveň hrát, hrají se mnou i děti Alžběta, Kryštof, Kristýna na housle, Dominik a Šimon na violu a František na violoncello, recituje maminka.....pro představu https://youtu.be/ILSB6HpLpZQ   , kousek z koncertu v Zábřeze.

Již několik let přijíždějí profesoři se svými žáky, aby dopoledne koncertovali na několika základních školách a mateřských školkách, odpoledne pak hrají na koncertě v Dubicku pro veřejnost.

A ještě několik fotek z koncertu 30.9. v Dubicku:Z koncertů v Postřelmově:


Postřelmov byl zasažen krásou. Aspoň tak se vyjadřovali diváci po koncertě MUSICA DOLCE VITA. Půvab umělkyň a spojení harfy a flétny a krásného zpěvu...

Koncert uvedl zajímavě náš velký příznivec KPH pan Milan Uhl, který má tu přednost, že většinu umělců zná a může zpestřit jejich vystoupení zajímavým rozhovorem.

Hrachovinová Zdena, KPH Postřelmov


Z koncertů v Leštině:

V naší obci pořádáme koncerty v zasedací místnosti OÚ a od loňského podzimu i v rekonstruované, zateplené svatováclavské kapli. Děti a studenti dobrovolné vstupné neplatí, ale zatím si většina z nich v rodinách zřejmě cestu ke kvalitnímu umění ještě nenašla... 


Poslední koncert letošního cyklu se v leštinské svatováclavské kapli opravdu vydařil. Mladí umělci Kristina Vocetková a Matouš Pěruška předvedli výkon hodný mistrů Pražského jara. Krásná atmosféra, vynikající výkony provázené milým slovním doprovodem a líbivý program zanechaly v nadšených posluchačích bohatý kulturní zážitek.

Nezapomenutelný Tříkrálový koncert 6. 1. v Leštině - mistrovská MUSICA DOLCE VITA, nádherný zážitek, vhodný výběr skladeb, společný zpěv nejznámější tříkrálové koledy a na rozloučenou milé "Popelčino pohlazení"...

Páteční koncert kroměřížských umělců uzavírající oslavy 100. výročí ČSR a otevírající sváteční dny adventu i blížících se Vánoc navodil v zaplněné leštinské kapli krásnou slavnostní atmosféru.

Zdravím z Leštiny po krásném koncertu - horna + klavír, posílám foto. Krušová

Nedělní /povolební/odpoledne dne 7. října 2018 si budou návštěvníci nádherného, hladivého koncertu v místní svatováclavské kapli dlouho pamatovat. Jak důstojněji se dá oslavit 100 let od vzniku samostatného Československého státu než krásnou hudbou v podání skvělého Tria Bel Canta? A úvodní lidová /Masarykova/ píseň Ach synku, synku navodila sváteční atmosféru umocněnou prostředím, z nějž na početné, vděčné publikum dýchla historie...

Sobotní Májový koncert klarinetistky Aničky Sysové a klavíristy Ríši Knížka dne 12. května se v Leštině opět vydařil. S potěšením jsem zaznamenala i účast několika školáčků, kteří si koncert s námi, věrnými milovníky krásných tónů, opravdu užili. Po jeho ukončení si ke klavíru sedla i žákyňka LŠU /z vedlejší Lesnice/ a s chutí si zahrála oblíbené melodie.. Doufám, že se k dětem příště přidají i rodinní příslušníci a další spolužáci. Snad se zablýskne na lepší časy.. A. Krušová

Na neděli 4. března 2018 bude dlouho vzpomínat nejen leštinské, ale i přespolní hudbymilovné publikum, které uchvátil koncert klavírního dua Pavlínky Markové a Johanky Kolčavové. Jejich skvělá hra definitivně probudila jaro a nám, vděčným posluchačům vlila do žil tolik potřebnou energii odčerpanou dlouhým zimním časem. Radost z krásné hudby v zaplněné zasedací místnost OÚ byla opravdu hoooodně velikááááá...Z koncertů v Pňovicích:

Instrumentální soubor MUSICA A TRE nám v neděli 6. září 2020 zahájil již 28. koncertní sezónu.
Panova flétna - Liselotte Rokyta, klavír - Eliška Novotná a housle - Halina Františáková pospolu, to se hned tak neslyší. Koncert s názvem "Hudební procházka staletími" byl zajímavým hudebním zážitkem.

Nafotil p. Jaroslav Petráš.

V neděli 16. června 2019 jsme zakončili 26. koncertní sezónu koncertem z Listiny mladých umělců. Walter Hofbauer mistrovsky zahrál na několik druhů trubek za doprovodu významné korepetitorky Mgr. Alice Voborské. Foto: Jaroslav Petráš

V podvečer 2. května 2019 se rozezněl sálek nádhernými tóny ze skladeb J. Brahmse, B. Martinů a A. Arenského v podání vynikajícího Smetanova tria: Jitka Čechová - klavír, Radim Kresta - housle, Jan Páleníček - violoncello.

Po necelém roce jsme se 8. března 2019 mohli opět zaposlouchat do umění špičkového komorního souboru - Guarneri trio Prague. Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie - violoncello a Ivan Klánský - klavír si připravili program z děl J. Haydna, F. Schuberta, J. Brahmse, A. Dvořáka a B. Smetany. Pro posluchače to byl úžasný hudební zážitek.

V sobotu 23. února 2019 nadšené publikum velkými ovacemi vestoje děkovalo za vystoupení Dua Beautiful Strings: Monika Urbanová /housle/ a Hedvika Mousa Bacha /harfa/. Vynikající koncert nafotil p. Jaroslav Petráš.

Humoreska Antonína Dvořáka zazněla kromě jiného v sobotu 26. ledna 2019 na zajímavém koncertě se stejným názvem v netradičním provedení violy - Kristina Nouzovská Fialová a violoncella - Petr Nouzovský.

V pátek 28. 12. 2018 se uskutečnil v kostele sv. Václava již tradiční vánoční koncert, na kterém před početným publikem tentokrát vystoupila Schola Hnojice pod vedením Ing. Tomáše Nikla.

V neděli 25. 11. 2018 se u nás uskutečnil zajímavý koncert - Koncert pro dvě violoncella. Ve vynikajícím podání Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky WeisHoškové zazněly skladby J. Haydna, A. Krafta, J. S. Bacha, B. Martinů a J. Hoška.

Nádherným hudebním zážitkem bylo vystoupení souboru Theatre Brass Quintet Ostrava se zpěvačkou Marcelou Gurbaľovou na koncertě k 100. výročí vzniku Československa v kostele sv. Václava. V jejich podání zazněly známé skladby našich hudebních velikánů: A. Dvořáka, B. Smetany a L. Janáčka. Na závěr koncertu si mohli všichni přítomní zazpívat oblíbenou písničku T. G. Masaryka Ach synku, synku. Celý koncert doplnil zajímavým povídáním Ján Garláthy, rodák z nedaleké Liboše.

Na svátek sv. Václava se v místním kostele, jehož je patronem, uskutečnil vynikající koncert vokální skupiny VOCALLICA. Atmosféra mezi účinkujícími a posluchači jen jiskřila. Koncert se setkal s mimořádně kladnou odezvou.

V neděli 23. září 2018 jsme se mohli zaposlouchat do kytarových tónů Tria NéTé: Vlastimil Flajšingr - Petra Schwarz Galasová - Ďusi Burmeč.

Fotografie jako obvykle pořídil p. Jaroslav Petráš.

Mimořádným hudebním zážitkem byl koncert vynikajícího světově známého houslisty Ivana Ženatého s klavírním doprovodem Stanislava Bogunii. Nadšené publikum děkovalo umělcům, kteří zahráli skladby R. Schumanna, E. Griega, C. Saint-Saënse a P. I. Čajkovského, potleskem vestoje.

Tímto koncertem jsme zahájili již 26. koncertní sezónu KPH Pňovice.

Nádherná tečka za 25. koncertní sezónou. To byl koncert Štěpána Raka a jeho syna Jana-Matěje Raka s pořadem "Domov můj...", který byl věnován 100. výročí vzniku Československa. Krásné chvíle plné tónů kytar i zajímavého vyprávění.
Z koncertů ve Velké Bystřici:


Po roční covidové pauze se v bystřické galeriizet uskutečnil první a zároveň i poslední koncert sezóny 2020/21. Klavírní virtuoz Lukáš Klánský svou mistrovskou hrou potěšil 2 desítky posluchačů a zároveň pokřtil nový klavír. Vysloužili jsme si jeho obdiv a uznání za tuto skvělou investici do rozvoje a podpory kultury v našem městě.

Závěrečný koncert letošní sezóny KPH ve Velké Bystřici se skvělým Markem Jerie za doprovodu Ivony Suma Solonkové:

28. 4. 2018: Opravdové dámy, herečka Taťjána Medvecká a hudebnice Eliška Novotná a Halina Františáková, připravily bystřickému publiku nezapomenutelné a netradiční velikonoční setkání s J. S. Bachem. Srdečně děkujeme.

23. 2. 2019: harfa Hedvika Mousa Bacha a housle Monika Urbanová = pohádkové odpoledne s hudbou od Vivaldiho Zimy po Piazzolliho Historii tanga. Bravo Duo Beautiful strings.

16. února: vystoupení talentované klavíristky Kateřiny Potocké se u bystřického publika setkalo s velkým ohlasem.

Strávili jsme neobyčejně příjemné odpolední chvíle ve společnosti manželů Kristýny Fialové a Petra Nouzovského, jejich nástrojů - violy a violoncella a krásné hudby. Děkujeme.

Příjemné adventní a předvánoční chvíle jsme strávili 15. prosince ve společenství manželů Schulmeisterových a Kamila Žvaka z Petrof Piano Tria a jeho hostů: Ondřeje Žvaka, Jana Schulmeistera mladšího a sopranistek Kateřiny Zonová a Bedřišky Ponížilové. Děkujeme.

17. listopadu vystoupila ve Velké Bystřici při koncertu z Listiny mladých umělců hornistka Ludmila Kubíčková za klavírního doprovodu Zuzany Valentové.

Ze zahajovacího koncertu sezóny 2018/19. Barokního trio Lucie Dušková - barokní příčná flétna a zobcová flétna, Filip Dvořák - cembalo a Kristýna Hodinová nás vtáhlo do starých časů s libozvučnou melodikou barokní a židovské hudby.

...a ještě posílám několik fotek z koncertu klarinetistky Sysové.


Z koncertů ve Štěpánově:


23. listopadu 1986 se poprvé hudební veřejnosti představilo dnes světově proslulé Guarneri Trio Prague (Ivan Klánský - klavír, Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie - violoncello). Jejich umění - dokonalý hudební zážitek - jsme si mohli již po několikáté vychutnat v neděli 10. března 2019. 

Nový rok jsme zahájili skvělým Tříkrálovým koncertem v podání souboru Musica dolce vita. Nadšené publikum si společně zazpívalo s umělkyněmi koledu My tři králové jdeme k vám a následně aplaudovalo ve stoje.

Sympatická dvojice mladých a nadějných umělkyň předvedla nadšenému publiku svoje umění opět v obvyklém koncertním sále. Hornistka Ludmila Kubíčková, která představuje jednu z velmi nadaných nadějí naší hudební scény byla doprovázena precizní Zuzanou Valentovou. 

Mimořádný koncert ke stému výročí obnovení české státnosti, který se konal 6. listopadu v odsvěceném kostele sv. Barbory, měl skvělé obsazení. Houslový virtuos a legenda mezi českými houslisty Václav Hudeček za doprovodu skvělého cembalisty Martina Hrocha sklidili zasloužené ovace ve stoje. Slavnostně nasvícený kostel s barvami trikolóry umocnil již tak skvělý kulturní zážitek. Koncert byl uveden státními hymnami, projevem starosty a verši básníka františka Novotného v podání Vojtěcha Kohoutka.

Tóny důvěrné básníka Františka Novotného a Pražského smyčcového dua

rozezněly náš koncertní sál Kruhu přátel hudby v sobotu 20. 10. 2018. Tento unikátní a velmi úspěšný pořad byl poetickou a úsměvnou poklonou našim i světovým klasikům, kterou nabízejí současný oblíbený básník, textař, rozhlasový moderátor a autor Českého rozhlasu Dvojka, PhDr. František Novotný, spolu s kontrabasovou virtuózkou Evou Šašinkovou a houslistou doc. Milošem Černým, členem bývalého Kocianova kvarteta, skladatelem a hudebním pedagogem na DAMU. Jejich vystoupení bylo totiž opravdovým pohlazením na duši.

Vzácné, historické varhany v kostele sv. Vavřince se v sobotu 6. 10. 2018 opět rozezněly svým mohutným, plným zvukem, poprvé i mimo liturgické příležitosti! Varhaník Adam Viktora a sopranistka Gabriela Eibenová nechali zaznít krásným duchovním skladbám z doby vzniku tohoto královského hudebního nástroje. Po skončení koncertu bylo zájemcům umožněno nahlédnout do tajů tohoto nástroje i způsobu hry na něj.Setkání předsedů KPH ve Skrbeni, kde bylo rozhodnuto o založení tohoto webu: