Leština

Vstupné na koncerty je tradičně dobrovolné, děti a studující mají vstup volný. Jen na rodičích záleží, zde poskytnou svým ratolestem prostor k poslechu kvalitní hudby provázené citlivým výkladem, aby i oni poznali, že pravým obohacením života nejsou jen luxusní automobily a nejmodernější audiovizuální technika....


K vánoční atmosféře neodmyslitelně patří klasická hudba a pásmo nejkrásnějších českých i moravských vánočních koled...

Vážení přátelé, přijměte, prosím, srdečné pozvání kulturní komise na tradiční předvánoční koncert, který se uskuteční v zasedací místnosti OÚ v sobotním podvečeru dne 14. prosince. Vánoční hudba jako vzácná starožitnost vyzařující energii dávného času rozezní v našich srdcích ty nejcitlivější struny. Jakoby v protikladu k současným technickým výbojům se člověk rád upíná k poklidným, líbezným melodiím minulosti vracejícím nás do dob dětství, radosti a dojetí. V 18, 00 hod. přivítáme známé umělce z hanáckých Athén - PETROF PIANO TRIO a jeho hosty. Zazní i slavná Ave Maria F. Schuberta, Meditation J. Masenneta, Smyčcové trio L. van Beethovena v podaní profesorů kroměřížské konzervatoře a můžeme si i zazpívat s mladou sopranistkou Kateřinou Zonovou koledy, které k svátečním dnům patřily, patří a patřit vždycky budou! Vstupné zůstává dobrovolné, děti a studující mají opět vstup volný a jen na nich záleží, jest-li své mysli dopřejí poznání tajů hudby, kterou spisovatelka paní Božena Němcová označila jako sladkou, líbeznou mluvu, každému srdci srozumitelnou... A. Krušová, KPH.


N0VOROČNÍ KONCERT

nám otevře svou hudební náruč již v sobotu dne 4. ledna 2020.

V 16,00 hod. přivítáme SEDLÁK VIRTUOSI - L. Hůlová, M. Sedlák.

Slavnostní koncert se uskuteční v sále místního OÚ.

České smyčcové duo založili houslistka Lucie Hůlová a violoncellista Martin Sedlák v roce 1994 během studia na Konzervatoři v Praze. Od té doby již absolvovali mnoho úspěšných vystoupení, a to nejen doma, ale i na festivalech v zahraničí (Švýcarsko, Španělsko, Rakousko, Řecko, Argentina, Sýrie, Jordánsko, Egypt, Rusko, Mexiko). Lucie i Martin jsou absolventy Konzervatoře v Praze a Hudební fakulty Akademie múzických umění. V době studií se účastnili mnoha mistrovských kurzů a získali i několik ocenění v mezinárodních soutěžích. V roce 1998 získali jako duo 1. cenu v soutěži o nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů v rámci Mezinárodní letní akademie v rakouském Semmeringu.

Ať je vstup do nového roku plný radosti a nevšedního zážitku! 

Vstupné dobrovolné, mládež vstup volný!                                    Hudba VÁM otevře svou náruč!

K nevšednímu zážitku zve kulturní komise.                      Anna Krušová