Leština

Vstupné na koncerty je tradičně dobrovolné, děti a studující mají vstup volný. Jen na rodičích záleží, zde poskytnou svým ratolestem prostor k poslechu kvalitní hudby provázené citlivým výkladem, aby i oni poznali, že pravým obohacením života nejsou jen luxusní automobily a nejmodernější audiovizuální technika....Babí léto už spřádá své pavoučí sítě, vítr fouká z holých strnišť a nám nezbývá, než se pomalu loučit se dny plnými slunečního svitu. Je však dobré uchovat si slunce v duši díky krásné hudbě. I v letošní nové sezóně jí otvíráme svou náruč a těšíme se, že nám pomůže zapomenout na starosti, zažene bolístky a přinese do srdcí tolik potřebný klid a štěstí. Přijměte, prosím, naše srdečné pozvání na koncert v místní památné kapli SVATÉHO VÁCLAVA v sobotu dne 5. ŘÍJNA 2019 v 19, 00 hod.

Vstupné je tradičně dobrovolné, děti i studující mají vstup volný. Na koncert Vás pozveme i prostřednictvím obecního rozhlasu a plakátky.

Těšíme se na společné chvíle s hladivými tóny. KPH s OÚ Leština.

KYTAROVÉ DUO CD - z Listiny mladých umělců.

Duo bylo založeno v roce 2016 studenty oboru klasická kytara na pražské Akademii múzických umění
V. Dvořáčkem a M. Cábou. Působí pod pedagogickým vedením Petra Saidla. K největším dosavadním úspěchům dua patří 1. cena a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži K. Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě, kterou získalo na konci roku 2017. V roce 2018 Duo CD koncertovalo na mezinárodních kytarových festivalech Open guitar Křivoklát a festival J.K.Mertze v Bratislavě a rovněž vystupovalo při příležitosti předávání ceny předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace a na udílení cen Hlávkovy nadace.
Martin Cába (nar. 1996) studoval hru na kytaru v letech 2006-2012 na ZUŠ Josefa Kličky v Klatovech,
od r. 2009 navštěvoval rovněž soukromé lekce u tehdejšího profesora plzeňské konzervatoře Antonína Černého. V letošním roce úspěšně absolvoval na plzeňské konzervatoři ve třídě profesora Ozrena Mutaka a v současné době je studentem 3. ročníku HAMU ve třídě Mgr. Pavla Steidla a Petra Saidla. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů (Reentko Dirks, Tillmann Hopstock, Fabio Zanon, Aniello Desiderio, Zoran Dukić, Goran Listeš, Thomas Fellow, Stefano Viola, Pavel Steidl, Zdeněk Dvořák) a přivezl si úspěchy z mnoha soutěží.
Vít Dvořáček (nar. 1995) vystudoval Brněnskou konzervatoř ve třídě Vladislava Bláhy, nyní pokračuje
na HAMU v Praze pod vedením Mgr. Pavla Steidla a Petra Saidla. Absolvoval řadu kurzů u známých kytaristů z celého světa (Marcin Dylla, Scott Tennant, Roland Dyens ad.). Uspěl v řadě soutěží. Od roku 2018 působí jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.